Konsultacja nawet w ciągu 15 minut, pracujemy 7 dni w tygodniu.

Antykoncepcja

Przedłuż swoją antykoncepcję bez wizyty u ginekologa, bez wychodzenia z domu!

Hormonalna antykoncepcja online. Jak działa e-recepta na tabletki antykoncepcyjne?

Antykoncepcja hormonalna stała się dostępna online dzięki e-receptom. Te nowoczesne narzędzia pozwalają na zdobycie recepty na antykoncepcję bez wychodzenia z domu. Aby otrzymać e-receptę na antykoncepcję, należy przejść przez proces konsultacji online z lekarzem.

Wystarczy wypełnić formularz medyczny poprzez udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących stanu zdrowia. Specjalista oceni zgromadzone informacje i na tej podstawie przepisze odpowiednie leki. E-recepta zostaje potem wysłana do klientki, która może zrealizować ją w każdej aptece.

Czy można dostać receptę online na tabletki antykoncepcyjne 24/7?

Tak, nasz serwis zapewnia możliwość skorzystania z usług specjalistów o dowolnej porze w ciągu dnia, przez siedem dni w tygodniu, co znacznie ułatwia i umożliwia otrzymanie recepty nawet wtedy, gdy nie jest możliwe zorganizowanie wizyty u lekarza ginekologa w tradycyjny sposób. Proces ten ułatwia i przyspiesza dostęp do antykoncepcji dla wielu kobiet.

Antykoncepcja online – jak zamówić tabletki?

Aby zamówić tabletki antykoncepcyjne online, najpierw trzeba otrzymać e-receptę. Proces ten zaczyna się od wypełnienia formularza medycznego – należy wskazać wniosek o docelowe leki, zaznaczyć datę ostatniej wizyty u specjalisty, odpowiedzieć na dodatkowe pytania oraz podać swoje dane osobowe. Zalecane jest również wgranie zaświadczenia lekarskiego, co znacznie przyśpiesza analizę całego formularza i minimalizuje ryzyko przypisania niepoprawnych środków. Po wystawieniu e-recepty, można ją zrealizować w dowolnej aptece w Polsce.

Antykoncepcja online. Poznaj korzyści zamawiania tabletek przez Internet

Zamawianie antykoncepcji online ma wiele korzyści. Przede wszystkim, pozwala na otrzymanie antykoncepcji bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie ważne dla osób, które mają ograniczoną możliwość poruszania się lub żyją w odległych miejscach. Dodatkowo, konsultacje online mogą być bardziej wygodne i mniej stresujące dla niektórych pacjentek.

Kolejną korzyścią jest oszczędność czasu – nie trzeba spędzać czasu na dojazdach do gabinetu lekarskiego ani w sali oczekującej. Ostatnia, ale nie mniej ważna, korzyść ze stosowania antykoncepcji online to dostęp do antykoncepcji 24/7, co zapewnia większą kontrolę nad własnym zdrowiem i planowaniem rodziny.

Jak działa recepta na antykoncepcję hormonalną?

Recepta na antykoncepcję hormonalną jest dokumentem lekarskim, który umożliwia zakup określonego środka antykoncepcyjnego. Po przeprowadzeniu konsultacji i ocenie stanu zdrowia pacjentki, lekarz może przepisać odpowiedni środek antykoncepcyjny. Recepta zawiera informacje o rodzaju i dawce leku. Aby otrzymać lek, pacjentka musi przedstawić receptę w aptece. W przypadku e-recepty, wszystko odbywa się online – pacjentka otrzymuje na swojego maila numer e-recepty, który następnie podaje w aptece.

Jak zrealizować e-receptę zamówioną podczas usługi 'antykoncepcja online’?

E-receptę na antykoncepcję można zrealizować w aptece, podobnie jak dawniej tradycyjną receptę. Po otrzymaniu e-recepty, otrzymuje się unikalny kod, który trzeba podać aptekarzowi. Kod ten pozwala aptekarzowi na dostęp do informacji o przepisanym leku, co znacznie zminimalizowało ryzyko otrzymania niepoprawnego leku i znacznie przyspieszyło czas realizacji zakupu leków.

Jakie są rodzaje antykoncepcji hormonalnej?

Antykoncepcja hormonalna obejmuje kilka różnych metod, w tym:

  1. Tabletki antykoncepcyjne, o których wspomniano powyżej.
  2. Plastry antykoncepcyjne, które są naklejane na skórę i uwalniają hormony do krwiobiegu.
  3. Pierścienie dopochwowe, które są wprowadzane do pochwy i uwalniają hormony, blokując owulację.
  4. Implanty antykoncepcyjne, które są małymi prętami umieszczanymi pod skórą, uwalniają hormony, które blokują jajeczkowanie.
  5. Zastrzyki antykoncepcyjne, które są podawane co kilka miesięcy przez lekarza.
  6. Wkładki domaciczne (IUD) z hormonami, które są wprowadzane do macicy przez lekarza.

Jak działają tabletki antykoncepcyjne?

Tabletki antykoncepcyjne są jednym z najpopularniejszych środków antykoncepcyjnych i działają na kilka sposobów. Pierwszy mechanizm działania polega na hamowaniu owulacji, czyli procesu, w którym jajnik uwalnia jajeczko gotowe do zapłodnienia. Tabletki zawierają hormony, które zatrzymują owulację, dzięki czemu jajeczko nie jest uwalniane.

Inny mechanizm działania polega na zagęszczaniu śluzu szyjki macicy, co utrudnia plemnikom dotarcie do jajeczka. Dodatkowo, mogą one zmieniać błonę śluzową macicy, co utrudnia zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej. Jeżeli masz dodatkowe pytania wybierz naszą ofertę: antykoncepcja online z poradą udzieloną przez specjalistę.

Od kiedy działają tabletki antykoncepcyjne?

Tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać po około 7 dniach od rozpoczęcia ich przyjmowania. Dlatego zaleca się stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji, takiej jak prezerwatywa, przez pierwszy tydzień.

Kiedy tabletki antykoncepcyjne nie działają?

Tabletki antykoncepcyjne mogą być mniej skuteczne, jeśli są przyjmowane niewłaściwie, na przykład jeśli zapomni się o zażyciu tabletki lub przyjmuje się ją o różnych porach dnia. Mogą być również mniej skuteczne, jeśli jest się chorym i ma się wymioty lub biegunkę, lub jeśli przyjmuje niektóre leki, które mogą wpływać na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Warto również pamiętać, że jeżeli dojdzie do stosunku w momencie, w którym leki antykoncepcyjne nie były prawidłowe przyjmowane, występuje ryzyko zajścia w ciążę – wówczas istnieje możliwość zastosowania antykoncepcji awaryjnej, czyli tabletek po.

Jak stosować tabletki antykoncepcyjne?

Antykoncepcja online – sprawdź jak przyjmować tabletki przepisane podczas teleporady. Tabletki antykoncepcyjne należy przyjmować o tej samej porze. W przypadku tabletek dwuskładnikowych, zazwyczaj przyjmuje się jedną tabletkę dziennie przez 21 dni, a następnie robi się 7-dniową przerwę, podczas której pojawia się krwawienie. W przypadku tabletek jednoskładnikowych, zazwyczaj przyjmuje się je codziennie bez przerwy. Ważne jest, aby dokładnie przestrzegać instrukcji lekarza lub farmaceuty i zawsze zwracać uwagę na ulotkę dołączoną do opakowania.

Mechanizm działania tabletek antykoncepcyjnych oraz ich wpływ na organizm

Mechanizm działania, jak wspomniano powyżej, obejmuje hamowanie jajeczkowania, zagęszczanie śluzu szyjki macicy i zmianę błony śluzowej macicy. Wszystko to prowadzi do zmniejszenia prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Co do wpływu na organizm, hormony zawarte w tabletkach mogą powodować różne efekty uboczne, ale zwykle są one przejściowe i ustępują po kilku cyklach stosowania.

Mogą to być np. zmiany nastroju, plamienia międzymiesiączkowe, nudności czy bolesne piersi. Z drugiej strony, wiele kobiet zauważa pozytywne efekty przyjmowania, takie jak regulacja cyklu miesiączkowego czy redukcja objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Mogą one także pomóc w leczeniu niektórych schorzeń, takich jak zespół policystycznych jajników czy endometrioza.

Jednakże, jak każdy lek, nie są odpowiednie dla wszystkich i ważne jest, aby przed ich przyjmowaniem skonsultować się z lekarzem. Ważne jest również pamiętanie, że tabletki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Jakie są rodzaje tabletek antykoncepcyjnych?

Tabletki antykoncepcyjne mogą być klasyfikowane na dwa główne rodzaje: jednoskładnikowe i dwuskładnikowe.

Jednoskładnikowe zawierają tylko jeden rodzaj hormonu – progestagen. Często stosują je kobiety, które nie mogą przyjmować estrogenów ze względów zdrowotnych, np. ze względu na ryzyko zakrzepicy.

Dwuskładnikowe, z kolei, zawierają dwie grupy hormonów: estrogeny i progestageny. Są one najczęściej stosowanym rodzajem antykoncepcji hormonalnej.

Antykoncepcja online – czy można przepisać plastry antykoncepcyjne?

Antykoncepcja online to również plastry antykoncepcyjne. Jest to forma antykoncepcji hormonalnej, która zawiera te same hormony co tabletki: estrogen i progestagen. Plaster jest naklejany na skórę i uwalnia te hormony do krwiobiegu przez skórę. Podobnie jak tabletki, plastry działają przez zapobieganie jajeczkowania, zwiększanie gęstości śluzu szyjki macicy, co utrudnia plemnikom dotarcie do jaja, oraz zmienianie wyściółki macicy, co utrudnia zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej.

Od kiedy działają plastry antykoncepcyjne?

Działają natychmiast. Naklej je jednak w pierwszym dniu cyklu miesiączkowego. Jeżeli plaster jest naklejony w innym dniu cyklu, powinno się stosować dodatkową metodę antykoncepcji, taką jak prezerwatywy, przez pierwsze 7 dni.

Jak stosować plastry antykoncepcyjne?

Należy stosować je 4-tygodniowych cyklach. Naklejasz jeden plaster raz w tygodniu przez trzy tygodnie, a w czwartym tygodniu nie naklejasz plastra. To jest tydzień, w którym powinna wystąpić miesiączka. Więcej szczegółów znajdziesz na ulotce w opakowaniu.

Plaster należy nakleić na czystą, suchą skórę na brzuchu, pośladkach, zewnętrznej części ramienia lub górnej części ciała. Należy unikać naklejania plastrów na podrażnione miejsca, a także na piersi. Każdy nowy plaster powinien być naklejany w innym miejscu, aby uniknąć podrażnienia skóry.

Są one wodoodporne, więc można kąpać się, pływać i uprawiać sport bez obaw, że się odkleją. Jeżeli plaster odklei się częściowo lub całkowicie i pozostanie odklejony dłużej niż przez 24 godziny, należy zastosować nowy plaster i stosować dodatkową metodę antykoncepcji przez kolejne 7 dni.

Pamiętaj, że jak każda metoda antykoncepcji, plastry antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zawsze konsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, jeżeli masz pytania dotyczące stosowania jakichkolwiek metod antykoncepcji i pozostałych leków.

 

 

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Czy muszę zakładać konto w serwisie?

Założenie konta w naszym serwisie nie jest wymagane, ponieważ wystarczy wypełnić formularz medyczny i opłacić e-konsultację, natomiast zachęcamy do dołączenia do nas, dzięki czemu realizacja kolejnych usług będzie znacznie usprawniona.

W jaki sposób mogę opłacić e-konsultację?

Płatność za konsultacje medyczne umożliwiamy w wygodnej formie poprzez PayU – znanego operatora płatności. Za konsultację z możliwością otrzymania e-recepty lub L4 online zapłacisz szybko i wygodnie BLIKIEM lub błyskawicznym przelewem z Twojego konta.

Co to jest telemedycyna i na czym polega?

Telemedycyna to nowoczesne i efektywne narzędzie, które pozwala na łatwy i szybki kontakt z lekarzem, umożliwiając przeprowadzenie profesjonalnej konsultacji medycznej bez konieczności rejestracji czy oczekiwania w długich kolejkach. Za pośrednictwem konsultacji zdalnych, lekarz może wystawić różne dokumenty, w tym e-zwolnienie czy e-receptę. Choć wiele chorób da się zdiagnozować drogą telefoniczną, istnieją także takie, które wymagają bezpośredniej wizyty w gabinecie lekarskim.

Sprawdź dokładnie czym jest teleporada i jak się do niej przygotować, aby przebiegła jak najskuteczniej.

Czy e-recepty i e-zwolnienia są legalne?

Wypisywanie recept oraz zwolnień lekarskich w sposób elektroniczny jest jak najbardziej legalne w Polsce, zgodnie z obowiązującymi ustawami.

Na naszym blogu przygotowaliśmy serie artykułów, dzięki którym dowiesz się więcej na temat e-recepty i zwolnień online.